,,Najlepsza lekcja geografii, biologii i historii ever!” na TOURE SALONIE 2018!

Dnia 9 lutego 2018 r. uczniowie naszej szkoły zwiedzali Targi Produktów i Regionów Turystycznych w Poznaniu. Przygotowano dla nich interaktywne zajęcia z historii o Powstaniu Wielkopolskim (jedynym zwycięskim powstaniu w dziejach Polski). Można było również wziąć udział w multidyscyplinarnej lekcji historii i przyrody o Fortach Poznańskich. Odwiedzić można było również makietę fortyfikacji. Odbyła się lekcja biologii z opiekunami zwierząt z poznańskiego ZOO. Ponadto prezentowano kraje z całego świata, kulturalną podróż do wioski indiańskiej, gdzie grupy rekonstrukcyjne Indian preriowych i równinnych zademonstrowały, jak żyły plemiona na drugiej półkuli. Odbył się także koncert pt.: „Dookoła Świata”, który był prologiem do wielkiego koncertu „Visual Concert”, planowanego w dniu 11 lutego w Arenie. Ponadto uczniowie zwiedzili Stare Miasto, w tym Zamek Królewski, Stary Rynek oraz Stary Browar.

Tekst i zdjęcia: Diana Kopaczewska