Wieczór poezji

W piątek 8 czerwca 2018 roku nasze koleżanki: Klaudia Baryga, Magda Krysińska, Ewelina Wiszniowiecka i kolega – Hubert Ekstowicz, w wyśmienitym gronie recytatorów, m.in. p. Wojciecha Karola Iwaszkiewicza, p. Ryszarda Należytego, wzięli udział w cyklicznych w 2018 roku „Wieczorach literackich dla Niepodległej”, które odbywają się raz w miesiącu w piątek w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Giżycku. Tym razem przenieśliśmy się do czasów romantyzmu, do czasów polskich wieszczów. Najczęściej recytowano wiersze i fragmenty epopei narodowej Adama Mickiewicza, poezję Juliusza Słowackiego oraz Cypriana Kamila Norwida. Było bardzo nastrojowo - w tle słyczać było cichutką muzykę, w wystroju sali dominowały biało-czerwone kolory. Wieczór, oprócz strawy duchowej, uświetniły ciasteczka w barwach narodowych przygotowane przez uczniów naszej szkoły.